OFK Baník Lehota pod Vtáčnikom – FC ViOn

0 - 3

Zhrnutie

OFK Baník Lehota pod Vtáčnikom – FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble 0:3 (0:1)
Góly:
4. Murilo, 62. Švec, 63. Richtárech
Žlté karty:
54. Kotrík
ViOn:
Chovan – Čogley, Asanovič, Chren, Haspra – Duga (49. Silvio), Richtárech (68. Mihálik), Murilo – Orávik (74. Gustavo), Ďubek (C), Švec
Rozhodovali:
Dohál – Hancko, Košecký
Diváci:
670

V Lehote pod Vtáčnikom triumfovali Zlatomoravčania rozdielom triedy

ViOn rozhodol o svojom postupe v úvode stretnutia, keď sa presadil Murilo. Po zmene strán iba navýšil konečné skóre. V ďalšom kole nastúpi proti Dolným Vesteniciam.

Tréner Karol Praženica oproti ligovým duelom základnú zostavu pozmenil. V bráne dostal príležitosť Chovan. Na pravom kraji obrany Čogley, opačný kraj patril mladému Hasprovi. Vedľa Asanoviča operoval Chren. V strede poľa naskočil po krátkom zranení Duga, s ním Richtárech či premiérovo Murilo. O ofenzívu sa vpravo staral Orávik a naľavo, po návrate, Švec.

Zlaté Moravce – Vráble vstúpili do stretnutia aktívne. Loptu svojmu súperovi nepožičiavali a už v štvrtej minúte sa radovali z presného zásahu. Po osi Čogley – Orávik – Murilo, mieril posledný menovaný hlavou medzi tri žrde – 0:1. Hostia pokračovali v aktivite. V dvanástej minúte pálil spoza šestnástky vedľa pravej žrde Richtárech. Domáci sa prvýkrát ozvali až štyri minúty pred odchodom do kabín. Z priameho kopu strieľal nepríjemne popri pravej žrdi Matuškovič.

Po zmene strán sa obraz hry nezmenil. Loptu držali futbalisti ViOn-u a postupnými akciami sa snažili dostať do súperovho pokutového územia. Podarilo sa im to krátko po hodine hry. Ďubekov pokus vyrazil brankár Repiský pred seba, kde ho z dorážky obstrelom prekonal navrátilec Švec – 0:2. O minútu neskôr uzavrel konečný rezultát Richtárech. Zvnútra šestnástky nedal brankárovi šancu – 0:3. Duel sa následne dohral do želaného konca. ViOn tak postupuje do ďalšieho kola, v ktorom vyzve Dolné Vestenice. Tie si poradili so Zemianskymi Kostoľanmi. Súboj je naplánovaný 11.9.2019.

Karol Praženica (tréner FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble): „Zápas sme zvládli tak, ako sme potrebovali. Postúpili sme. Chvalabohu sa nikto nezranil. V stretnutí dostali priestor niektorí naši odchovanci. Bolo vidieť, že súbojov proti mužom nehrali veľa. V podstate majú za sebou prvý vážnejší duel. Niekoľkokrát nastúpili v príprave. Toto sú ale tie zápasy, v ktorých získavajú skúsenosti. Všetko dobre dopadlo. Niektoré veci boli z ich strany zaujímavé, iné slabšie. Rozobrali sme si to a pokračujeme v práci. S výsledkom sme spokojní. Už sa pripravujeme na najbližšie ligové kolo s Pohroním.“