FC Nitra – FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble 1:2 (1:1) 4:5 na penalty
Penalty: Ďubek, Asanovič, Gustavo, Švec, Duga – všetci dali
Žlté karty: 86. Podhorín – 17. Pindroch, 58. Duga, 83. Brašeň
Nitra: Šípoš – Niemchaninov, Silva, Podhorín (C), Magda – Jesus, Javorčić (80. Štefanec), Faško, Chobot, Gatarić – Ristovski
ViOn: Pindroch – Tóth (66. Švec), Asanovič, Pintér, Brašeň – Hrnčár, Duga, Ďubek (C), Sloboda, Kovaľ (76.  Gustavo) – Cmiljanič (59. Mészáros)
Rozhodovali: Kráľovič – Hrčka, Jekkel
Diváci: 816

Vo štvrťfinálovom boji nemohol tréner Praženica využiť služby dlhodobo zranených Martina Válovčana, Vladimíra Tkáča a Petra Čogleya. Oproti ligovému súboju v Trnave sa udiali v zostave dve zmeny. Do brány sa vrátil Branislav Pindroch a v strede poľa nahradil Dávida Richtárecha Denis Duga.

Zlatomoravčania vstúpili do stretnutia aktívne. Už v tretej minúte hodil Hrnčár rýchly aut na Cmiljaniča, ktorý prenikol za obranu a prudkou loptou hľadal niektorého zo svojich spoluhráčov pred bránou Šípoša. Jeho pokus však nenašiel želaného adresáta. Zverenci Karola Praženicu držali loptu na svojich kopačkách, svojmu protivníkovi ju takmer vôbec nepožičiavali a vyvíjali na jeho polovici neustály tlak. V deviatej minúte rozohral Ďubek rohový kop na hlavu Slobodu, ktorého sľubný pokus chytil do rukavíc Šípoš. Odpoveď Nitry prišla o pár sekúnd neskôr a bola skoro gólová. Jesus vsunul po ľavom krídle Niemchaninova, ten odcentroval pred bránu, kde hlavičkoval voľný Ristovski tesne nad brvno Pindrochovej svätyne. V sedemnástej minúte sa za obranou ocitol Ristovski, pred vybehnutým Pindrochom zakončil mimo tri žrde, prepadol cez brankára a rozhodca ukázal na biely bod. Loptu naň si postavil Faško a nedal hosťujúcemu brankárovi žiadnu šancu – 1:0. Vedenie domácich dlho nevydržalo. O štyri minúty Brašeň vyslal dopredu Kovaľa. Mladý krídelník ViOn-u bol, podľa hlavného arbitra, faulovaný a penalta sa kopala aj na druhej strane. Zodpovednosť na seba zobral, tradične, kapitán Ďubek a hralo sa odznovu – 1:1. Po polhodine hry rozohral Ďubek štandardku na Dugu, signál im vyšiel, no Dugova prihrávka do pokutového územia nenašla nikoho z prítomných hráčov. Päť minút pred odchodom do kabín unikol defenzíve po ľavej strane Kovaľ, pod sebou našiel Cmiljaniča, ale kmeňový hráč belasých netrafil loptu ideálne a tá mierila mimo troch žrdí.

Po zmene strán sa ako prvý ozval domáci celok. V 55. minúte si vymenil pred šestnástkou loptu Faško Ristovskim a druhý menovaný otestoval pozornosť Pindrocha. Hra sa odvíjala medzi šestnástkami. Oba tímy sa snažili využiť chyby toho druhého a vyrážali do rýchlych protiútokov. Ako Nitre, tak aj ViOn-u chýbala presnejšia finálna fáza. V 84. minúte našiel Mészáros v sľubnej pozícii vo vnútri pokutového územia Šveca, no ten pálil mimo. Riadnu hraciu dobu uzavrela štandardka Ďubeka, po ktorej hlavičkoval Hrnčár do brvna. Duel museli rozhodnúť penalty. Tomáš Ďubek, Antonio Asanovič, Gustavo, Jakub Švec premenili. Z hráčov Nitry nechal Faško vyniknúť Pindrocha, a tak si Denis Duga udržal nervy na uzde a poslal spoluhráčov do semifinále Slovnaft Cup-u.