FC Kisvárda – FC ViOn

2 - 0

Zhrnutie

Kisvárda FC – FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble 2:0 (0:0)
Góly:
61. Jelena, 87. Stavros
ViOn:
Chovan (85. Hodál) – Čogley (75. Pagačovič), Moško, Menich (85. Balaj), Haspra – Duga (88. Kruľák), Grozdanovski – Hrnčár, Mihálik (46. Ďubek), Orávik (65. Vujič) – Haljeta (46. Kisil)

Tréner Benkovský nemal k dispozícii dlhodobo zraneného Pintéra. Najnovšie sú na listine krátkodobo laborujúcich aj Chren, Tóth a Sloboda. Trénerskému kolektívu sa prišiel ukázať útočník Kisil, ktorý nastúpil do druhého polčasu. V tom úvodnom si viac šancí vypracovali futbalisti Kisvárdy. V ofenzíve boli s loptou na kopačkách nebezpečnejší ako vionisti. V štrnástej minúte zbehol za obranu Jefferson, no v jeho zakončení mu, v poslednej chvíli, zabránil vracajúci sa Menich. O dve minúty neskôr vystihol súper Zlatomoravčanom rozohrávku, Jefferson našiel pod sebou Bertucciho, ktorý strelou zvnútra preveril pozornosť Chovana. Po polhodine hry sa v najväčšej príležitosti objavil aktívny Jefferson. Lopta sa k nemu dostala po rohovom kope, ale ani na trikrát ju nedopravil do siete. Zverenci Ľuboša Benkovského odpovedali dve minúty pred odchodom do kabín. Sprava odcentroval Hrnčár na Haljetu, slovinský legionár sa uvoľnil pred bránou, ale mieril vysoko nad.

Po zmene strán Kisvárda pritlačila a dostávala sa čoraz častejšie k bráne ViOn-u. Už v päťdesiatej minúte unikol defenzíve po pravej strane Jefferson a krížnou strelou tesne míňal pravú žrď. V 57. minúte mal na kopačke gól Orávik. Krídelníka Moraviec našiel centrom Hrnčár, no skúsený futbalista pálil z dobrej pozície mimo priestor troch žrdí. Zakrátko prišiel na opačnej strane trest. Po hodine hry si na hranici šestnástky prebral loptu Jelena a strelou ponad hradbu tiel prekonal Chovana – 1:0. Päť minút pred záverečným hvizdom pomohla Chovanovi ľavá žrď, strieľal Lahatos. Konečný rezultát uzavrel v 87. minúte po faule Vujiča z pokutového kopu Stavros – 2:0. Vionistov čaká záverečný duel v letnej príprave. V sobotu privítajú od 10.00 hod na domácej pôde Baník Ostrava. Vstup je voľný.

Ľuboš Benkovský (tréner FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble): „Máme za sebou ďalší zápas a ďalší bez víťazstva. Opäť s tým istým problémom. Vieme o ňom. Snažíme sa ho stále riešiť. Máme týždeň a pol, aby sme všetko vyriešili. Pracujeme na tom. Problémom je prechod zo stredovej do útočnej zóny, kde sa nám to nedarí prepojiť. Reálne potrebujeme hráčov, ktorých máme vytipovaných a mali by prísť do prvého ligového zápasu.“