post

Dvojgólový Kyziridis a tri body v Pohroní

FK Pohronie – FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble 0:2 (0:1)

Góly: 44. Kyziridis, 86. Kyziridis

Žlté karty: 60. Štrba, 80. Mazán – 62. Sloboda

Pohronie: Hrdlička – Čmovš, Štrba, Pajer (28. Adamec), Záhumenský – Lásik, Mazán (C), Blahút – Badolo, Lačný, Malle (46. Scislak)
ViOn:
Kira – Čögley (C), Tóth (70. Kolesár), Menich, Čonka – Bednár, Sloboda – Mondek (90.+ Rák), Gamboš, Kyziridis (90.+ Yilmaz) – Švec (70. Ďubek)

Rozhodovali: Kráľovič – Weiss, Jánošík

Diváci: 0

Tréner Benkovský úspešnú zostavu z ostatných dvoch kôl, v ktorých jeho zverenci získali štyri body, nezmenil ani v 16. kole. Pre zranenie chýbali dlhodobo Duga, Kovaľ a Chobot. Šrámy nedovolili byť na súpiske ani brankárovi Lukáčovi či obrancovi Chrenovi.

Od prvých sekúnd držali loptu na svojich kopačkách futbalisti od Žitavy. Svojmu protivníkovi ju požičali iba vtedy, keď urobili chybu počas kombinácie smerom dopredu. V druhej minúte sa síce ozval ako prvý domáci Malle, no jeho pokus skončil v Kirovej náručí. Na dlhý čas to bolo posledné ohrozenie brankára. Nasledujúce minúty priniesli bojovný futbal medzi oboma šestnástkami. ViOn to skúšal trpezlivo a postupne. V 21. minúte zapracoval v strede poľa Bednár, získal loptu pre Mondeka, ktorý ju posunul vpravo Gambošovi. Prihrávka prepadla na zadnú žrď, kde ju stihol odvrátiť jeden z domácich brániacich hráčov. O šesť minút neskôr to individuálne skúsil po autovom vhadzovaní zvnútra Mondek, no strela nemala dostatočnú razanciu a Hrdlička si s ňou poradil. Keď už sa zdalo, že prvé dejstvo gól neprinesie, prišla 44. minúta. Vionisti stupňovali svoj tlak, obliehali domáce pokutové územie a dočkali sa odmeny. Z hranice šestnástky napriahol Mondek, Hrdlička vyrazil iba pred seba, kde najprv Švec z dorážky mieril do jeho nôh, ale pohotový Kyziridis sa už nemýlil – 0:1.

Po zmene strán to najprv strelecky skúšal aktívny Kyziridis, no ani jeden z dvoch pokusov neurobil Hrdličkovi gólové problémy. Obraz hry sa zmenil. Loptu držali na svojich kopačkách pre zmenu domáci hráči Pohronia, ktorí sa tlačili za vyrovnaním. Kira bol bez vážnejšieho zákroku až do sedemdesiatej minúty. V nej mu pomohol kapitán Čögley, ktorý vyhlavičkoval z bránkovej čiary dorážku Scislaka. Predtým si výborne počínal proti Lačnému stopér Tóth, ktorý nedovolil útočníkovi Pohronia ohroziť bránu. Zlatomoravčania odpovedali v 72. minúte. Sprava sa individuálne preštrikoval k zakončeniu z uhla Mondek. Krížnou strelou mieril tesne vedľa pravej žrde. V záverečných pätnástich minútach vrhli domáci všetko do útoku. Defenzíva hostí odolávala. Odolala pri strele Scislaka Badola. Druhý menovaný opečiatkoval brvno. Štyri minúty pred koncom prišla trojbodová poistka z kopačky hráčov ViOn-u. Pohronské osy prepadli na útočnej polovici, po rohovom kope nezachytili rýchly protiútok, ktorý potiahol Ďubek. Skúsený futbalista prešprintoval Lásika, posunul loptu voľnému Kyziridisovi a grécky legionár zoči-voči Hrdličkovi neváhal – 0:2.      

Ľuboš Benkovský (tréner FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble): „Víťazstvo nás veľmi teší. Získali sme do tabuľky ďalšie body. O to viac nás tešia, pretože sme nastúpili proti veľmi dobre pripravenému súperovi. V priebehu zápasu sa snažil prekonávať jednotlivé naše línie. Na druhej strane sme boli my. Odviedli sme bojovný výkon. Snažili sme sa zabraňovať útočným akciám domácich a čakali na šance, ktoré si vytvoríme. Nakoniec sa nám otvorila príležitosť po zmene strán. Dali sme gól a rozhodli duel v náš prospech. Je veľkým pozitívom, že z obrovskej psychologickej jamy, v ktorej sme boli, sa postupne dostávame. Robíme ďalšie a ďalšie kroky. Stúpame nahor. Sezóna je dlhá. Bude nesmierne ťažká. Som veľmi rád, že z posledných troch kôl sme dvakrát vyhrali vonku vo veľmi náročných súbojoch. Doma sme s ašpirantom na titul získali bod. Všetko sú to pozitíva a impulzy do ďalšej spoločnej práce s týmto mužstvom. Verím, že to takto pôjde aj naďalej.“

 Pablo Villar (tréner FK Pohronie): „Prvé dejstvo bolo vyrovnané z oboch strán. V úvodných minútach sme si vytvorili prvú šancu, keď zakončoval Malle. Bohužiaľ, dostali sme sa do problémov, keď sme museli vystriedať zraneného Pajera. Následne sme stratili rovnováhu medzi oboma líniami. Snažili sme sa súpera vysoko napádať, ale to nám nevychádzalo podľa predstáv. Je škoda, že sme inkasovali akurát do šatne. Vedeli sme, že potrebujeme vyhrať a byť preto viac ofenzívni. V druhom polčase sme si vypracovali množstvo útokov. Dá sa povedať, že sme bránili iba s dvomi hráčmi. Chceli sme to skúšať najmä po pravej strane. Druhý gól plynul z našej obrovskej snahy. Nie je to pre nás dobrý výsledok. Nevzdávame sa. Pokračujeme v boji.“