post

Dvojgólový Kovaľ: „Veľmi dôležité víťazstvo. Bojovali sme jeden za druhého“

V sedemnástom vzájomnom súboji vo ViOn aréne si futbalisti od Žitavy pripísali proti Liptákom šiesty triumf. Zároveň výborne zareagovali na dve nepríjemné prehry z predchádzajúcich týždňov.

Ani prehra so Spartakom Trnava, ani MŠK Žilina – obe po inkasovaní štyroch gólov – nevzala chuť, no najmä sebavedomie na ihrisku zverencom Ľuboša Benkovského. Tí si proti Ružomberku počínali doma výborne a na konci sa radovali z odmeny v podobe troch bodov.

„Veľmi, veľmi dôležité víťazstvo. Spravili sme ďalší krôčik k nášmu cieľu, ktorý máme. Vedeli sme, že to bude náročný duel. Terén nebol jednoduchý, prevládali na ňom súboje. Bolo to skôr o tom, kto vloží do stretnutia väčšie srdce. Po sérií ťažších zápasov sme sa v kabíne zomkli, zabojovali jeden za druhého a získali tri body,“ hodnotil spokojný autor dvoch gólov Martin Kovaľ.

Na oba presné zásahy mu asistoval spoluhráč David Hrnčár z pravej strany. „Rozumieme si veľmi dobre nielen na ihrisku, ale tiež mimo neho. Trávime spolu veľa času. Som rád, že mi práve on prihrával na góly. Paradoxom je, že po predzápasovom tréningu sme zostali na ihrisku a poslal mi asi dvadsať takýchto lôpt. Zakončoval som ich. Vyšlo to aj v zápase,“ vyzdvihol spoluhráča Kovaľ.

Okrem šikovného krídelníka sa gólovo presadil a skóre duelu otváral exportným zásahom – „nožnicovým zakončením“ stopér Jozef Menich. Proti bývalému zamestnávateľovi sa radoval z prvého fortunaligového gólu v drese ViOn-u a ešte len druhého ligového vo svojej kariére.

„Bol to bojovný súboj. Vedeli sme, čo nás čaká. Sme radi za to, ako dopadol. Po dvoch nevydarených zápasoch sme mali v hlavách menší blok. Všetci sa tešíme, že sme si pripísali tri body a zlomili to na našu stranu,“ reagoval v mixzóne Menich.

Stretnutie bolo zaujímavé z viacerých pohľadov. V úvode nepremenil pokutový kop hosťujúci Maslo, ktorý prestrelil bránu. Následne domáci vsietili dva rýchle góly. Po zmene strán jeden inkasovali, ale okamžite reagovali tretím, ktorým rozhodli o svojom víťazstve.

„Môžeme sa baviť o dvoch kľúčových situáciách. Podobné lámu psychologické váhy na jednu alebo druhú stranu. Tentoraz sa naklonili na našu, preto sme boli nakoniec úspešní,“ pridal pohľad hlavný lodivod ViOn-u Benkovský.

V tridsiatom piatom vzájomnom zápolení bodoval naplno ViOn po siedmy raz. Vďaka trom bodom odskočili svojmu tabuľkovému susedovi na piatej priečke o štyri body. V sobotu sa vionisti predstavia v regionálnom derby na ihrisku Nitry. Výkop je naplánovaný o 14.00 hod.