post

Do ViOn arény pricestujú Pohronské osy. Chobot: „Sme pripravení. Verím, že to zvládneme“

Zverenci trénera Benkovského majú pred sebou ďalšiu výzvu v podobe hráčov FK Pohronie. Tabuľkovo privíta posledný celok ôsmy. Od seba ich delia tri body.

Futbalisti zo Žiaru ťahali za kratší koniec dvakrát. V jednom prípade sa tešili z troch bodov a remízy. Vionisti na trojbodový zápis stále čakajú. Zo štyroch kôl vybojovali bod.

„Súper zmenil káder, trénera. Prezentujú sa svojim spôsobom hry. Na druhej strane sme my. Zameriavame sa sami na seba a svoj spôsob. Veríme, že nám vyjde náš plán, na ktorom sme počas týždňa pracovali,“ zdôraznil Ľuboš Benkovský.

V ostatnom kole cestovali Zlatomoravčania do malého Ríma, odkiaľ sa vrátili s prehrou 0:2 proti domácemu FC Spartak Trnava. Duel odohrali v nedeľu. Týždeň ubehol rýchlo, keďže v utorok si hráči od tréningu oddýchli.

„Nálada nebola na začiatku týždňa úplne najlepšia, no postupom dní sa zlepšila. Uvedomujeme si, v akej sme situácii. Nemôžeme a ani nechceme nič podceniť. Kľúčové bude, aby sme ukázali a potvrdili fakt, že sme doma. Je potrebné, aby sme bojovali a na ihrisku pôsobili nebojácne, koncentrovane i sebavedomo až do záverečného hvizdu. Len tak môžeme uspieť a získať plný počet bodov,“ pokračuje rýchlonohý krídelník Marián Chobot.

Práve vo svojej aréne si  ViOn pripísal doteraz jediný bod, ktorý v novom ročníku získal. V treťom kole remizoval s FK Senica 1:1. Vonku sa Pohronie predstavilo dvakrát – v oboch prípadoch prehralo (Žilina, Trnava, pozn. red.).

„Bude to náročný zápas, súbojový. Sme pripravení. Verím, že to zvládneme. Máme výhodu domáceho prostredia. Jednoznačne chceme bodovať naplno. Dúfam, že nám v tejto situácii pomôžu tiež fanúšikovia na tribúne,“ doplnil Chobot.

Oba celky sa stretnú v šiestom vzájomnom, ligovom súboji. Štyrikrát si body delili, raz sa z troch radovali hráči Pohronia. Posledné meranie síl sa skončilo nerozhodne 2:2.

„Čaká nás náročné stretnutie. Každý jeden, začnem od seba, musí zvýšiť výkon na ihrisku, čo sa následne pretaví a spojí do tímu. Musíme dodržať trénerove pokyny. Som si istý, že v takom prípade uspejeme. Kvalitu v mužstve máme,“ prízvukuje útočník Kubilay Yilmaz.

Duel je naplánovaný ako prvý v programe piateho kola najvyššej futbalovej súťaže na Slovensku. Naživo ho odvysiela televízia Nova Sport a na internete VOYO. Vstupenky sú v predaji na Čerpacej stanici ViOn, online: fcvion.maxiticket.sk a v pokladni štadióna.

„Je pred nami ťažký a súbojový zápas. Naše zameranie musí byť podmienené stopercentným výkonom každého jedného hráča. Motiváciou chceme dosiahnuť cielené body,“ uzavrel hlavný lodivod Benkovský.

Vo ViOn aréne sa v piatok začína o 20.00 hod.