post

Do nového ligového ročníka s cieľom pobiť sa o čo najlepšie umiestnenie

Na predsezónnej tlačovej konferencii nevyriekli zástupcovia FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble žiadne veľkohubé vyhlásenia. Práve naopak, do novej sezóny vstupujú s pokorou.

Pred novinárov si sadli kapitán Tomáš Ďubek, tréner Karol Praženica, športový riaditeľ Juraj Koprda i predseda predstavenstva Martin Ondrejka. Práve on, pri myšlienke na ciele, odštartoval s úsmevom na tvári. „Ideme na titul, ale chceme sa zachrániť.“ Následne už pokračoval pokorným tónom.

„Vážime si, že sme mohli zostať v lige. Celá jarná časť, ale najmä jej záver, sa niesli vo veľmi dobrom duchu. Ku koncu sa zobudil celý región a bolo to naozaj príjemné. Nielen nám, no i ľuďom v okolí záležalo na tom, aby sme pokračovali v najvyššej súťaži. Nebolo to jednoduché. Vďaka patrí všetkým, ktorí sa o to zapríčinili. V sezóne 2019/2020 by bolo ideálne, keby sa nám podarí prebojovať do prvej šestky. Nechcem mať ale veľkohubé vyhlásenia. Pobijeme sa o ňu. Ak to nevyjde, samozrejme, budeme sa chcieť zachrániť. V neposlednom rade hrať dobrý futbal, ktorým prilákame fanúšikov na tribúny,“ uviedol Martin Ondrejka.

Na snímke predseda predstavenstva Martin Ondrejka počas tlačovej konferencie ViOn Zlaté Moravce – Vráble pred novou sezónou futbalovej Fortuna ligy 18. júla 2019 v Zlatých Moravciach. FOTO TASR – Henrich Mišovič

Klubu sa podarilo udržať kostru futbalistov, ktorí vytvorili výbornú partiu a udržali ViOn vo Fortuna lige. Povestný posledný krok urobili až v záverečnom kole proti Nitre. V kádri nefigurujú Ľupták, Práznovský či brankár Krnáč. Do Dunajskej Stredy prestúpil Švec. Pri mladom ofenzívnom hráčovi sa kluby dohodli, že sa vráti na ročné hosťovanie. Najväčšou posilou je stopér Tóth. Okrem neho sa vedenie dohodlo so zaujímavým útočníkom z Brazílie Silviom Rodriguesom a tiež Kovaľom. Z domácej akadémie si tréner vybral štvoricu hráčov. Medzi tromi žrďami bude opäť stáť Chovan. Chrbát mu bude kryť Pindroch. Po dlhšej pauze sa vrátil Pintér.

„Z osobného hľadiska by som nechcel zažiť takú jeseň, ako naposledy. Dúfam, že nikto z nás to nechce. Jar bola veľmi emotívna. Pred nami je nová sezóna, nové výzvy. Každý v kabíne to cíti. Tešíme sa na ten adrenalín. Už nech to všetko vypukne. Chceme hrať čo najlepšie. Radi by sme nadviazali na jarné výkony, aby sme sa spoločne, aj s ľuďmi, mohli tešiť z pozitívnych výsledkov,“ doplnil kapitán Ďubek.

Na snímke kapitán mužstva Tomáš Ďubek počas tlačovej konferencie ViOn Zlaté Moravce – Vráble pred novou sezónou futbalovej Fortuna ligy 18. júla 2019 v Zlatých Moravciach. FOTO TASR – Henrich Mišovič

Mužstvo sa pod vedením dvojice Karol Praženica – Branislav Mráz pripravovalo v domácich podmienkach. V šiestich prípravných dueloch zaznamenalo štyri víťazstvá a dve remízy. Súperovu sieť rozvlnili jedenásťkrát, inkasovali päť gólov.

„Máme tu všetko, nepotrebujeme chodiť nikam na sústredenie. Účel sa splnil. Nastúpili sme do niekoľkých stretnutí, ktoré sme, relatívne, zvládli. Neboli to síce ligoví protivníci, ale proti každému musíte hrať, niečo ukázať a odviesť na ihrisku maximum. Som rád, že okrem menších problémov nevyskočili u hráčov žiadne väčšie zdravotné komplikácie. Príprava bola dobrá,“ pokračuje Praženica.

Na záver sa vyjadril k cieľom. „Urobíme všetko pre to, aby sa nám darilo. Futbalisti, ktorí prišli, boli vybratí tak, aby spĺňali nielen kvalitatívne vlastnosti, ale aj morálno-vôľové. V našom jesennom účinkovaní pôjde o rozhodujúci činiteľ. Čaká nás osemnásť súbojov, k ním možné štyri – pohárové. Pevne veríme, že nebudeme mať podobné problémy ako v minulej sezóne,“ uzavrel hlavný lodivod ViOn-u.

Jeho zverenci otvoria ligovú púť v nedeľu. Od 19.00 hod privítajú na domácom štadióne hráčov Dunajskej Stredy.

Odchody: Krnáč, Práznovský, Karlík, Kwin, Kelez, Chomutov, Dočekal, Beseda, Švec, Ľupták
Príchody: Kovaľ (Skalica), Mihálik (Žilina), Pindroch (Nitra), Tóth (Sosnowiec), Silvio Rodrigues (Brazília), Bojnák, Torok, Janek, Haspra (všetci z akadémie PFA).

Káder pre novú sezónu:
Brankári:
Chovan, Pindroch
Obrancovia: Asanovič, Chren, Pintér, Tóth, Brašeň, Torok, Haspra, Čogley, Janek
Stredopoliari: Grozdanovski, Duga, Orávik, Ďubek, Richtárech, Bojnák
Útočníci: Válovčan, Tkáč, Kovaľ, Mihálik, Silvio Rodrigues

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *