post

Do klubu ligových stovkárov pribudol stopér Menich: „Znamená to pre mňa veľa“

Záverečné jesenné ťaženie malo, napriek prehre, špeciálnu príchuť pre stopéra Jozefa Menicha. Bol to jeho jubilejný stý zápas v najvyššej slovenskej futbalovej súťaži.

V kabíne ViOn-u sa rodák z Banskej Bystrice zaradil medzi ďalších deviatich, ktorí majú na konte sto a viac ligových súbojov. Nedávno túto métu dosiahli brankár Kira a ofenzívny univerzál Kolesár. K Menichovi sa po poslednom kole pridal aj krídelník Mondek.

„Znamená to pre mňa veľa. V lige sú však iní bombardéri, ku ktorým mám veľmi ďaleko. Odmalička som túžil hrať ligu a odohrať v nej aspoň sto zápasov. Ďakujem všetkým, ktorí mi to umožnili – tréneri, spoluhráči. Bez nich by to nebolo možné. Vnímam to ako záväzok do ďalšej práce. Najdôležitejšie je v tomto prípade zdravie,“ poznamenáva na úvod Menich.

Stovku nazbieral v štyroch kluboch. Dve sezóny pobudol v Ružomberku (22 stretnutí, pozn. red.). Po sezóne pridal v Seredi (25) a Trnave (6).

„Keď sa obzriem späť, v každom z menovaných klubov som zažil pekné i horšie chvíle. Určite mi každý klub v niečom pomohol. Z každého som sa snažil odniesť si to najlepšie. Priznám sa, že ani neviem, ako rýchlo to všetko ubehlo. Boli sezóny, v ktorých som veľa duelov neodohral. Každopádne, mám iba pozitívne myšlienky,“ pokračuje Jozef pri spomínaní na predchádzajúce pôsobiská.

Prebiehajúci ročník je jeho druhým pri Žitave. S ViOn-om sa dohodol na zmluve v lete 2020. Dokopy odohral 47 zápasov. Radoval sa z jedného gólu.

„Na ViOn nemôžem povedať krivé slovo. Klub, mesto… K životu nepotrebujem veľkomesto či vysedávať denne v kaviarni na káve. V Zlatých Moravciach sa cítim veľmi dobre. Mám tu všetko, čo potrebujem. Dobrú reštauráciu i obchody. V lete sme sa sem s manželkou a malým synčekom presťahovali do domu. Mám pri sebe rodinu, môžem sa tak naplno venovať futbalu,“ dopĺňa Jozef Menich.

Jubilejný štart si pripísal v záverečnom 19. kole, v ktorom Zlatomoravčania privítali vo svojej aréne hráčov Michaloviec. Jeseň ukončili prehrou 0:1. Dokopy v nej nazbierali 15 bodov a zimujú na predposlednej priečke.

„Jesennú časť hodnotím ako zlú. V minulej sezóne nám v podstate všetko, čoho sme sa dotkli, vyšlo. Výsledkom bolo historicky najvyššie umiestnenie klubu. V tomto ročníku nám to absolútne nevychádza podľa predstáv. Verím, že spoločnými silami zvládneme jar a nakoniec budeme ešte hovoriť o dobrej sezóne,“ uzavrel 26-ročný stopér.

Jozefovi k stovke gratulujeme a prajeme minimálne ďalších stop úspešných ligových zápasov.