post

Debutant Haspra: „Bodaj by takýchto ligových štartov bolo čo najviac“

V predposlednom tohtosezónnom vystúpení na ihrisku súpera ViOn body nezískal. Po góle Abraháma prehral 0:1. Futbalisti od Žitavy zaknihovali desiatu prehru v sezóne, druhú v nadstavbovej časti.

V dueli nemohlo pre zranenie nastúpiť viacero hráčov. Dlhodobo chýbajú Čogley s Pintérom. Na listine zranených sú tiež Sloboda a Chren. V základnej zostave tak debutoval 19-ročný Haspra, ktorý s mužstvom pravidelne trénuje od zimnej prípravy.

„Hral som na stopérovi, čo nie je úplne môj post, no snažil som sa tímu pomôcť. Žiaľ, nevyšlo to. Bol to vyrovnaný súboj. Súper si vypracoval nejaké príležitosti, rovnako aj my. Po druhej červenej karte sa nám hralo ťažko. Ideme ďalej,“ uviedol v mixzóne futbalista, ktorý farby ViOn-u oblieka od dorastu.

Na ihrisku hral po boku skúseného Martina Tótha, ktorý má na konte takmer tristo ligových štartov. „Maťovi sa musím iba poďakovať. Od začiatku sa mi snažil na trávniku pomáhať. Hralo sa mi s ním naozaj dobre. Ku koncu som sa cítil horšie, pretože som tri a pol mesiaca nehral ostrý zápas. Verím, že to bude iba lepšie. Bodaj by takýchto zápasov bolo čo najviac,“ dodal s úsmevom David Haspra.

Naopak, svoje záverečné stretnutie odohrala za ViOn dvojica Jakub Brašeň a Martin Válovčan. Brašeň ukončil aktívnu kariéru, Válovčanovi sa k 30.6. končí zmluva.

„Na jednej strane som rád, že to už mám za sebou. Na druhej ma mrzí, že som sa nerozlúčil víťazstvom. Na svoj koniec som bol pripravený, keďže som sa s tým vysporiadal už pred časom. Posledný zápas som si užil. Nehrali sme úplne najhoršie. Škoda zahodených šancí. Dostať dve červené karty je zaujímavé,“ povedal lúčiaci sa 31- ročný Brašeň.

Zlatomoravčanom sa proti Pohroniu nedarí podľa predstáv. V doterajších troch dueloch v rámci Fortuna ligy ani raz nevyhrali. Dvakrát remizovali a v sobotu prehrali.

„Chceli sme vyhrať. V druhej minúte sme mali veľkú šancu, asi by sa to inak vyvíjalo. Po zmene strán neviem, čo sa stalo. Dostali sme gól a prehrali. Škoda ešte príležitosti v nadstavenom čase. Prehra mrzí, musíme ísť ďalej,“ doplnil kapitán Tomáš Ďubek, ktorý sa deň pred výkopom dohodol s klubom na novej zmluve.

Najbližšie sa ViOn predstaví na ihrisku Senice. Výkop je v sobotu naplánovaný o 18.00 hod.