post

Hrnčár: „Viedli sme a inkasovali hlúpe góly. Nemôžeme to viac dopustiť“

Zverenci Ľuboša Benkovského odštartovali jarnú časť sezóny domácou prehrou s FC Spartak Trnava. Napriek tomu, že v súboji dvakrát viedli, po záverečnom hvizde prehrali 2:4. Duel hodnotil krídelník David Hrnčár.

Práve on otvoril skóre stretnutia po skvelej prihrávke Grozdanovskeho za hosťujúcu obranu. Ani jeho šiesty zásah v ročníku na body ale nestačil. Trnava dokázala v krátkom čase vždy vyrovnať.

„Čo k tomu povedať… Stratili sme doma tri body. Bohužiaľ, takto sa to skončilo. Dvakrát sme viedli, dvakrát sme o vedenie prišli. Inkasovali sme hlúpe góly. Nemôžeme to viac dopustiť. V ďalšom kole musíme odstrániť naše chyby a vyvarovať sa im. Verím, že zvíťazíme,“ zneli prvé slová na pozápasovej tlačovej konferencii, ktorej sa už šesťgólový strelec zúčastnil.

Spartakovci do konca prvého dejstva dokázali zvrátiť nepriaznivý vývoj na svoju stranu. V nadstavenom čase strelili tretí gól a krátko po zmene strán i štvrtý.

„Je veľmi nepríjemné, keď dostanete gól do šatne. Vyjdete na ihrisko a príde ďalší. Cez prestávku sme si hovorili, že nás čaká 45 minút, aby sme sa vrátili do zápasu organizovaní, že to vieme zvládnuť. Zásahy na konci a na začiatku polčasu mali vplyv na nasledujúci priebeh,“ pokračoval Hrnčár.

V druhej štyridsaťpäťminútovke síce Zlatomoravčania držali loptu na svojich kopačkách, vyvíjali na súpera tlak, no chýbala im finálna fáza. Gólu sa nedočkali a v dohrávke 18. kola Fortuna ligy tak ťahali za kratší koniec. Futbalisti Spartaka sa dostali o dva body pred ViOn na štvrtú priečku.

„Myslím si, že sme mohli vyťažiť aj viac. Zatlačili sme ich na polovici, ale neboli sme efektívni. To bol najväčší problém. Času sme mali stále dostatok,” povzdychol si David Hrnčár.

Len druhýkrát v sezóne 2020/2021 pocítili hráči od Žitavy prehru na svojom trávniku. Prvú im pripravila Dunajská Streda, druhú trnavský Spartak. Štyri góly inkasoval ViOn doma naposledy pred viac ako dvomi rokmi od Slovana Bratislava (22.7.2018 – 1:4, pozn. red.).

„Kondične sme neboli zle pripravení. Vypracovali sme si tlak, neustále útočili. Súper vyrážal viac-menej iba do brejkov, ktoré plynuli z našej vysokej aktivity. V každom stretnutí musíme posúvať svoje limity vyššie. Aj takýto vie byť futbal. Poučíme sa a najbližší zápas zlepšíme svoj výkon,“ zdôraznil rodák z Bratislavy.

V devätnástom kole vycestujú vionisti pod Dubeň, kde nastúpia proti domácej Žiline. „Je potrebné, aby sme tam prišli koncentrovaní a namotivovaní. Nechceme sa odtiaľ vrátiť naprázdno. Pôjdeme tam s cieľom získať body,“ uzavrel David.

Výkop v Žiline je v sobotu naplánovaný o 14.00 hod.