post

Ďakujeme, Kežmarok!

Zverenci trénera Benkovského vycestovali v priebehu reprezentačnej prestávky do Kežmarku, kde odohrali prípravný duel s domácim celkom.

Na Deň Ústavy Slovenskej republiky ale o futbal nešlo. Domáci zažili rok dozadu obrovskú radosť, keď sa dozvedeli, že im žreb prisúdil pohárový súboj s fortunaligistom. Krátko na to nahradili pozitívne emócie tie negatívne. Pandémia koronavírusu zabránila tomu, aby sa zápas odohral.

Vedenie klubu FC ViOn okamžite zareagovalo a duel, napriek tomu, že nie súťažný, domácim prisľúbilo. Ako sa hovorí, sľuby sa majú dodržať a to futbalisti od Žitavy urobili. V prvý septembrový deň vycestovali pod Tatry.

Na domácom ihrisku si zmerali sily s účastníkom štvrtej ligy. Hráči Kežmarku odolávali a pracovali ako vedeli. Na ligovú kvalitu ale nestačili. So Zlatomoravčanmi prehrali 2:8. Hetrikom sa blysol Švec. Dva góly strelil kapitán Čogley, po jednom pridali Mondek, Mujiri a Chobot. Napriek prehre si obaja účastníci, ale hlavne Kežmarčania, vyslúžili veľký potlesk plnej tribúny, ktorá sledovala gólové hody a zaujímavé akcie v podaní oboch tímov.

Funkcionári Kežmarku sa hosťom zo Zlatých Moraviec odvďačili za ich prítomnosť bohatou večerou. Ďakujeme, Kežmarok!