post

Cmiljanič si počas vynútenej pauzy dal dokopy členok. Verí, že sa súťaž dohrá

V aktuálnej sezóne má ViOn na súpiske štyroch legionárov. Jedným z nich je útočník BORIS CMILJANIČ, ktorý sa dohodol s klubom od Žitavy na hosťovaní do konca sezóny. Nielen jeho herné plány však prerušila pandémia vírusu COVID-19. Neočakávané voľno trávi s otcom v Nitre.

Dvadsaťštyriročný kmeňový futbalista bratislavského Slovana sa vrátil na Slovensko po pôsobení v susednom Rakúsku, kde obliekal farby klubu Admira Wacker. Aj vinou zranení naskočil iba do ôsmich stretnutí, v ktorých strelil jeden presný zásah. Pri Žitave si tak chcel prinavrátiť gólovú chuť.

„Odštartovali sme dobre. Podarilo sa nám postúpiť do semifinále Slovnaft Cup-u, no následne prišla nečakaná pauza. Dúfam a želám si, aby sme pokračovali. Bol by som rád, keby sa táto sezóna dokončí tak ako má – na ihrisku,“ vyriekol v úvode Boris.

Náročné a najmä neočakávané časy mu pomáha lepšie znášať jeho otec, s ktorým trávi dni v Nitre, kde si našiel dočasné ubytovanie.

„Požiadal som klub o uvoľnenie domov, ale po vzájomnej dohode sme sa zhodli, že bude rozumnejšie, keď počkám na Slovensku. Je so mnou môj otec. V posledných šiestich rokoch sme nemali možnosť spoločne stráviť takýto dlhý čas, keďže som pôsobil v rôznych kluboch a kútoch sveta. Vďaka nemu to mám jednoduchšie,“ pokračuje bývalý hráč Buducnost Podgorica, mládežníckej akadémie holandského PSV, Huescy či Levante B.

V domácej izolácii dodržiava štátne nariadenia a čaká, ako sa bude ďalej vyvíjať situácia. Okrem dôležitých hygienických návykov nezabúda ani na individuálnu prípravu.

„Je to úplne iné. Mám však šťastie, pretože pod mojim bytom sú dve ihriská, kde každý deň trénujem a udržiavam sa v kondícii. Za ten čas som si vytvoril režim, v ktorom fungujem. Ráno vstanem zhruba o deviatej a naraňajkujem sa. Okolo jedenástej idem trénovať, následne sa vrátim a pripravím si niečo na obed. Niektoré dni si doprajem i druhý tréning. V prípade, že nie, chodíme sa s otcom prechádzať po okolí alebo si pozriem dobrý film či seriál,“ prezradil čo to zo svojho režimu Boris Cmiljanič a pre odľahčenie dodal:

„Celý čas fungujem na platforme Netflix. Uplynulých päť týždňov som sa každý pondelok nevedel dočkať dvoch nových častí seriálu The Last Dance (dokumentárna séria o basketbalistovi Michaelovi Jordanovi a jeho Chicago Bulls, pozn. red.). Následne som mal v nasledujúcich dňoch problém nájsť opäť niečo dobré.“

V priebehu viac ako dvoch mesiacov, ako priznal, si dostatočne osvojil niekoľko základných vecí.

„Naučil som sa nedotýkať sa rukami tváre a umývať si ruky tak často, ako môžem. Hlavne, keď sa vrátim zvonku. Psychicky náročné časy zvládam jednoduchšie aj vďaka každodenným tréningom a dotykom s loptou na spomínanom ihrisku pod bytom,“ doplnil s úsmevom.

K pozitívnej nálade a nádeji na dohratie súťaže mu dopomohol reštart nemeckej Bundesligy, ktorý pozorne sledoval v televízii. O prípadnom dohratí Fortuna ligy sa rozhodne už tento piatok na Prezídiu ÚLK.

„Trochu sa mi uľavilo, že môžem a som si istý, že nie iba mne, konečne sledovať naživo nejaký šport. Verím, že v piatok oznámia dobré správy a čoskoro sa znova postavíme na trávnik. Síce som tu nebol od začiatku sezóny, ale bolo by veľkým sklamaním, keby sa zahodilo všetko úsilie z posledných deviatich mesiacov, ktoré chalani odviedli. Keď sa znova rozbehneme, som po dlhej prestávke pripravený. Dal som si dokopy členok a cítim sa plne zdravý,“ uzavrel Cmiljanič.

O tom, či sa súťaž predčasne ukončí alebo dohrá do konca, budeme informovať po piatkovom zasadnutí všetkých klubov.

Foto: Rastislav Búgel