post

Branislav Pindroch nakoniec mieri do poľskej Ekstraklasy

Krátko po spečatení dohody s klubom od Žitavy sa naskytla 28-ročnému brankárovi životná príležitosť v poľskej najvyššej súťaži. Vedenie klubu sa mu rozhodlo vyhovieť a uvoľniť ho.

Rodák z Banskej Bystrice bude vo svojej kariére pokračovať v drese desiateho celku uplynulej sezóny – Raków Čestochova. S klubom sa dohodol na dlhodobom kontrakte.

V podstate krátko po spečatení dohody prišla Braňovi ponuka z poľskej Ekstraklasy. Preňho zrejme životná. Či už po stránke športovej, ale aj finančnej veľmi zaujímavá. Samozrejme, prišiel hneď za nami a informoval nás o tejto skutočnosti. Situáciu sme si vyhodnotili a rozhodli sa mu v odchode nebrániť. Rozhodovali ľudské veci, chápali sme jeho možnosť posunúť sa v kariére. My sme mu vďační za všetko, čo počas ostatnej sezóny pre náš klub odviedol. Zároveň sme hrdí aj na to, že z nášho klubu sa hráč posunul do poľskej najvyššej súťaže. Držíme mu palce v ďalšej športovej kariére. Samozrejme, my musíme na situáciu operatívne reagovať a čo najskôr nájsť za Pinďa náhradu. Intenzívne na tom pracujeme. Zároveň riešime aj pozíciu druhého brankára. Všetko je na dobrej ceste,“  uviedol generálny manažér Marek Ondrejka.

Pindroch prišiel do ViOn-u na konci minuloročnej letnej prípravy. Od prvého ligového kola sa postavil medzi tri žrde. Až na dva prípady tam vydržal do konca sezóny. V dvadsiatich piatich súbojoch pomohol tímu desiatimi čistými kontami. V spomínanej štatistike mu patrí za Greifom a Holecom tretia priečka.

„Chcem sa hlavne poďakovať za férový prístup vedeniu. Patrí im obrovská vďaka. Pochopili moju situáciu. Takáto príležitosť sa neodmieta, vnímam ju ako jednu z posledných možností posunúť sa v kariére. Ďakujem klubu a všetkým spoluhráčom za uplynulý rok. V rodinných podmienkach som sa cítil veľmi dobre. ViOn mi pred rokom podal pomocnú ruku v čase, keď som už premýšľal aj nad ukončením kariéry. Futbalový život je nevyspytateľný a po roku sa mi naskytla životná šanca zmeniť kariéru. Vždy sa rád budem na ViOn vracať. Ešte raz klubu obrovsky ďakujem a držím mu palce v novej sezóne,“ dodal Branislav Pindroch.

Braňovi ďakujeme za jeho pôsobenie v našom klube a v ďalšej kariére mu želáme veľa zdravia a čo najviac úspechov.