Bezgólová remíza po bojovom zápase

Bezgólová remíza po bojovom zápase

4. kolo Fortuna liga 2014/2015

FC ViOn Zlaté Moravce – FK Senica 0:0 (0:0)

Rozhodoval: Weiss,

ŽK: Nikolič, Sabo – Hušek

1248 divákov

ViOn Zlaté Moravce: P. Kováč – Pavlenda, Štrbák, Nikolič, Chren – Orávik, Sabo, Ďuričič, Charizopulos (62. Pilát) – Ďurica (88. Pavelka) – Valenta (73. Mashike)

FK Senica: Šulla – Chvátal, Pavlík, Pilár, Mazáň – Hušek – Hlohovský, Opiela (86. Komara), Piroska, Kalabiška – Kosorín (64. Majtán)

Úvodné dejstvo stretnutia prinieslo obojstranne otvorený futbal s množstvom streleckých príležitostí na oboch stranách. Už v prvej minúte Valentova strela z dobrých 30 metrov vystrašila Šullu. Na opačnej strane pálil po Piroskovom centri Hlohovský z voleja nad. V šiestej minúte Piroska našiel na hranici „malého vápna“ Kosorína, ten však zo sľubnej pozície nenamieril presne. V dvadsiatej minúte si Ďurica šikovne obhodil Pilára, z okraja šestnástky však prestrelil. Vzápätí Chren nabil Charizopulosovi, ktorého strele chýbali decimetre. Po polhodine hry skúšal šťastie Kalabiška, prízemnou strelou z dvadsiatich metrov však neprekvapil Kováča. Na opačnej strane Sabo z rovnakej vzdialenosti nenamieril presne. V 38. minúte vyslal aktívny Kalabiška prudkú strelu, ktorú pozorný Kováč skrotil. V závere polčasu sa v dobrej pozícii ocitol ešte Hlohovský, zvnútra pokutového územia však prestrelil.

Po zmene strán to boli domáci, ktorí sa tlačili pred šestnástku Záhorákov. V 51. minúte Pavledna poslal do brejku Valentu, toho však v poslednej chvíli zblokoval Pavlík. Následne napriahol z pätnástich metrov Orávik, pozorný Šulla jeho strelu vyrazil. V 63. minúte posunul Ďurica striedajúcemu Pilátovi, brankár hostí bol však opäť na mieste. Šulla držal Senicu nad vodou aj v ďalšom priebehu duelu a aj vďaka jeho ďalším dobrým zákrokom si odviezla Senica zo Zlatých Moraviec bod za bezgólovú remízu.

Branislav Mráz, tréner Zlatých Moraviec: „Diváci videli bojovný zápas. Vedeli sme, že súper má kvalitný stred poľa a ten sme sa snažili eliminovať. Mali sme dostatok streleckých príležitostí, škoda, že sa aspoň jedna z nich neujala. Myslím si, že remíza je spravodlivá.“

Pavel Hapal, tréner Senice: „Videli sme obojstranne snaživý futbal. Myslím, že sme boli lepší na lopte aj v kombinácii. Súper mal viac streleckých šancí, no hrá sa na góly. Tie sme nedali a z tohto pohľadu som sklamaný. Na druhej strane nemám čo hráčom vytknúť.“

ZDROJ: Ing. Ivanovič Ľubomír

VIDEO : HUSTE.TV


Attachment