post

Balaj po hetriku: „Bude to drahé, ale týmto chlapcom sa aj rozdám“

Kanonier Filip Balaj sa po návrate domov v mužstve Zlatých Moraviec rýchlo adaptoval a na ihrisku si futbal užíva. Svedčia o tom jeho štatistiky – v desiatich kolách nastrieľal súperom šesť gólov a k ním pridal asistenciu.

Aj vďaka jeho porcii presných zásahov má ViOn štvrtú najlepšiu ofenzívu. Po Dunajskej Strede (33 gólov, pozn. red.), Slovane Bratislava (29) a Žiline (26) nastrieľali vionisti šestnásť gólov. Po sobote sa Balaj odpútal od Hrnčára a usadil na prvom mieste klubových strelcov.

„Cítim sa fajn a to je pre mňa najdôležitejšie. Po zdravotnej i psychickej stránke je všetko v poriadku. Potrebujem pohodu a tú mám vo ViOn-e vytvorenú. Snažím sa dobrými výkonmi pomáhať spoluhráčom a klubu k dosahovaniu pozitívnych výsledkov,“ netajil radosť v mixzóne po stretnutí s Nitrou.

Práve on bol ústrednou postavou desiateho kola vo ViOn aréne. Zlatomoravčania rýchlo prehrávali od tretej minúty 0:1, no po konečnom hvizde svietilo na ukazovateli skóre 3:1. Hetrikom sa blysol útočník z neďalekej Novej Vsi.

„Za tento výsledok sme šťastní. Potrebovali sme ho. Chvíľku sa môžeme potešiť, ale musíme sa už pozerať na ďalšie kolo. Tabuľka je nabitá. V každom súboji chceme vyhrávať či zbierať body. Rozhodla tímová hra. Bez chlapcov by som sám nespravil nič. Ani jednu penaltu som nevybojoval ja. Iba som si na ňu postavil loptu a premenil ich. Je to víťazstvo celého tímu. Tešíme sa, ale ideme ďalej,“ pokračoval pred novinármi v hodnotení vždy pozitívne naladený Filip.

Z hetriku sa dvadsaťtriročný strelec vo Fortuna lige tešil vôbec po prvý raz. A prišiel v správnom čase. Futbalisti od Žitavy tak potvrdili svoju domácu dominanciu. Zo šiestich duelov vyhrali tri, dvakrát remizovali a iba raz prehrali.

„Terén nebol ideálny. Vedeli sme, čo nás čaká. Tréneri nás na všetko pripravovali. Pripravili nás dobre, čo bolo určite na ihrisku aj vidieť. Získali sme tri body a doma zdolali ďalšieho súpera,“ zdôraznil Balaj.

Tri góly strelil svojmu bývalému zamestnávateľovi. V drese Nitry prešiel dorasteneckými kategóriami a prebojoval sa až k mužom a debutoval v najvyššej súťaži.

„Je to klub, za ktorý som hrával dlhé roky. Mám k ním úctu i rešpekt. Teraz kopem za ViOn a som za tie tri zásahy nesmierne rád. Vážim si každý jeden gól. Sú pre mňa a mužstvo dôležité,“ doplnil Filip Balaj.

Pri neúčasti kapitána Tomáša Ďubeka, ktorý nebol v stopercentnom stave a začal na lavičke náhradníkov, tak dokonale nahradil tradičného penaltového exekútora. Z dvoch prípadov sa ani raz nemýlil.

„Chalani mi už prezradili, že to lacné určite nebude. Ak by bol každý zápas takýto, tak sa tým chlapcom aj rozdám. Som za to rád. Penalty zvykne kopať Ďubo, no teraz na ihrisku nebol. Veril som si,“ uzavrel s úsmevom na tvári útočník Zlatých Moraviec.

ViOn má pred sebou jedenáste kolo, ktoré, cez víkend, odohrá ako hosťujúci celok na svojom štadióne proti Seredi.