post

Asanovič s Válovčanom pri Žitave pokračovať nebudú

Obom vypršia zmluvy 30.6. K ďalšiemu predĺženiu nepríde.

Chorvátsky legionár sa lúči s ViOn-om po roku a pol. V drese ViOn-u si pripísal 45 zápasov, v ktorých strelil dva góly. Svoj posledný odohral v odvete semifinále Slovnaft Cup-u, kde po hodine hry videl po dvoch žltých kartách červenú. Pre trest tak v sobotu proti Pohroniu nenastúpi.

„Nie som sklamaný. Práve naopak, som šťastný. Ďakujem každému, s ktorým som v klube pôsobil. Či už pracovníci, tréneri, ale najmä spoluhráči. Odnášam si množstvo priateľstiev. Bol to skvelý rok a pol. Zostanú mi iba pozitívne spomienky. Prežili sme veľa dobrého, to je najdôležitejšie. K futbalu patria aj ťažké situácie, no spoločne sme všetky zvládli. Na ViOn nezabudnem do konca života,“ uviedol 28-ročný futbalista zo Splitu.

Druhým hráčom, ktorý si neoblečie dres ViOn-u v budúcej sezóne je Martin Válovčan. Rodák zo Zvolena debutoval pri Žitave v sezóne 2016/17, po ktorej zamieril do Podbrezovej a následne švajčiarskeho klubu SC Zofingen. Do Moraviec sa vrátil v minulej sezóne.

Dokopy má na konte 52 stretnutí a v nich šesť presných zásahov. V auguste musel podstúpiť operáciu zranených skrížených predných väzov. Absentoval trištvrte sezóny. Po operácii sa vrátil do futbalového kolotoča.

„Po korektnej debate, nazval by som to takej klasickej našej rodinnej vioňáckej, došlo k dohode, že kontrakty do konca aktuálnej sezóny nepredĺžia. Tým pádom je jasné, že nebudú v klube pokračovať ani v novej sezóne. Obom patrí poďakovanie za služby, ktoré pre ViOn odviedli a, samozrejme, želáme im veľa športových úspechov v ich ďalej kariére,“ zdôraznil generálny manažér Marek Ondrejka.

Už skôr oznámil koniec profesionálnej kariéry obranca Jakub Brašeň. Skúsený futbalista požiadal, vzhľadom na nástup do civilného zamestnania od 1.7., o ďalšie nepredĺženie kontraktu.

„K 31. máju, resp. k 30. júnu, sa končia kontrakty až devätnástim našim hráčom. Z nich je dokonca osem v rámci hosťovania. V prvom rade sme museli operatívne riešiť najprv predĺženia kontraktov do konca aktuálnej sezóny a to plošne a za rovnakých podmienok, aké mal každý hráč v končiacej sa zmluve. Toto nám prišlo ako najférovejšie a najrozumnejšie. Sme radi, že takmer so všetkými sme sa dohodli,“ pokračuje Ondrejka.

Druhou kapitolou sú predĺženia hosťovaní s hráčmi do konca aktuálneho ročníka, keďže, vinou pandémie COVID-19, sa predĺžil do júla. „Tešíme sa, že nám to podarilo, aj keď pri Andrásovi Mészárosovi sa vyskytli menšie problémy a v súboji s Nitrou nastúpiť nemohol. Napokon sme všetky hosťovania zvládli, vrátane Mészárosovho a všetci hráči nám budú k dispozícii do konca sezóny. Neboli to jednoduché veci, ale ich materským klubom patrí poďakovanie, že nám vyšli v ústrety. Rovnako aj hráčom, že prejavili záujem a chuť dohrať sezónu v našich farbách. Žiaľ, nikto netušil, že tu bude v priebehu rozbehnutého ročníka koronavírus, súťaž sa mala skončiť už 23. mája. Inak sme mali zmluvy a tiež aj hosťovania do konca mája a júna nastavené dobre. S týmto nečakaným problémom sme sa popasovali a hráčov si udržali do záveru sezóny,”  doplnil generálny manažér klubu.

Sezóna 2019/2020 sa skončí 11. júla. V ďalšej uvidia priaznivci i nové tváre. Vedenie klubu aktuálne pracuje najmä na predĺžení zmlúv s kľúčovými postavami kádra.

„Samozrejme, že z aktuálneho kádra nezostanú do novej sezóny všetci. Niektorí odídu, ale s mnohými kľúčovými futbalistami, ktorí zapadajú do našej filozofie od novej sezóny, prebiehajú rokovania. S ďalšími ich začíname. Dokonca niektoré kontrakty už finalizujeme, napríklad podpis novej zmluvy kapitána Tomáša Ďubeka je otázkou pár hodín. Keďže príprava na sezónu bude veľmi krátka, vyzerá to tak, že len trojtýždňová, musíme veľmi aktívne pracovať aj na príchodoch nových futbalistov. Aj tu už máme rozpracovaných niekoľko mien, myslím, že naši fanúšikovia sa čoskoro dozvedia prvé,“ uzavrel Marek Ondrejka.