MFK Zemplín Michalovce – FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble 1:0 (1:0)
Markovič – Kolesár, Soler, Vovkun, Vojtko – Neofytidis – Žofčák (C), Spoljarič (79. Lukčo), Begala, Phillips (88. Mendez) – Trusa
Chovan – Čogley, Menich, Moško, Chren (46. Čonka) – Duga, Grozdanovski (84. Tkáč) – Hrnčár, Ďubek (C), Kovaľ (58. Kyziridis) – Balaj
Rozhodovali:
Smolák – Poláček, Straka
Diváci:
1 162

Tréner Benkovský nemohol v štvrtom kole počítať so službami Pintéra, Slobodu i Tótha. Novici v kádri Čonka s Kyziridisom začali na lavičke náhradníkov.

Aktívnejšie vstúpili do súboja domáci, ktorí sa zmocnili lopty a tlačili do zakončenia. Paradoxne, ako prví pohrozili Zlatomoravčania. V štvrtej minúte stratil loptu na vlastnej polovici Soler, čo okamžite využil na rýchly protiútok Kovaľ. Jeho prihrávku pred bránu si defenzíva takmer zrazila do vlastnej siete. Lopta mierila tesne vedľa pravej žrde na rohový kop. Nasledujúce minúty priniesli chyby v rozohrávke na jednej i druhej strane. V štrnástej minúte sa ozvali aj domáci. Po Žofčákovej prihrávke zakončoval mimo tri žrde zvnútra Phillips. Ten istý hráč sa už o minútu na to tešil z presného zásahu, keď zakončenie Trusu sa od pravej žrde odrazilo na kopačku Phillipsa, ten síce trafil brvno, no lopta sa od neho dostala za čiaru a Michalovce viedli 1:0. Hráči Michaloviec pokračovali vo svojej aktivite smerom dopredu. V dvadsiatej tretej minúte sa na pravom krídle ocitol Kolesár, pod sebou našiel Žofčáka, ktorý zvnútra strelou pod brvno preveril Chovana. Strážca svätyne ViOn-u vytiahol, pohotovým zákrokom, jeho pokus na roh. Vionisti postupom času naberali na sebavedomí. V 39. minúte mal vyrovnanie na kopačke kapitán Ďubek, keď sa ocitol zoči-voči Markovičovi, ale brankár jeho šancu vyrazil telom nad brvno a rohový kop. Domáci celok odpovedal o dve minúty neskôr. Trusa pripravil pozíciu v šestnástke Kolesárovi, ale ten v sľubnej pozícii nechal vyniknúť Chovana. Do kabín odchádzali spokojnejší Michalovčania.

Po zmene strán urobil tréner Benkovský jednu zmenu. Na ihrisko sa nevrátil Chren, ktorého miesto zaujala nová akvizícia Čonka. Futbalisti od Žitavy nastúpili do druhého dejstva lepšie. S loptou na kopačke si boli istejší, no do šancí sa dostávali ťažko. Chýbala im finálna fáza. Ich snaha končila pred domácim pokutovým územím. Na opačnej strane to zaujímavo, po nevydarenej strele Trusu, skúšal z prvej Žofčák, ale jeho strela skončila v náručí pripraveného Chovana. Dvadsať minút pred koncom vyšla hosťom takmer rýchla akcia. Ďubek po prihrávke Balaja našiel na hranici šestnástky Kyziridisa, ktorý pätičkou ťukol do lepšej palebnej pozície Hrnčárovi, no krídelníkovi ViOn-u nevyšlo zblízka zakončenie a mieril vedľa pravej žrde. O päť minút neskôr sa v stopercentnej šanci objavil sám striedajúci Kyziridis. Čogley unikol po pravej strane, na zadnej žrdi našiel osamoteného legionára z Grécka, ktorý trestuhodne zlyhal. Lazaret zahodených gólových príležitostí pokračoval aj v osemdesiatej minúte. Balaj vysunul do nájazdu Kyziridisa, ale zblízka opäť netrafil priestor medzi tromi žrďami. Záverečný tlak Zemplínčania ustáli a pripísali si tri body. Pre  ViOn to je prvá prehrá v aktuálnom ročníku. Najbližšie privíta doma v nedeľu od 19.00 hod hráčov Dunajskej Stredy. Vstupenky sú denne v predaju na www.fcvion.maxiticket.sk.

Ľuboš Benkovský (tréner FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble): „Po dnešnom zápase si musíme vyhodnotiť veľa vecí. Samozrejme, v tomto momente pracujú stále emócie. Určite nie sme spokojní s prvým polčasom. Nastúpili sme s prílišným rešpektom. Neboli sme to úplne my a z našej strany to nebola hra, ktorou sa chceme prezentovať. Domáci nás potrestali gólom. Po zmene strán sme sa možno dostali viac k nášmu spôsobu, našej ceste. Vytvorili sme si príležitosti, ktoré zostali nepremenené, a preto odchádzame s prehrou.“

Jozef Majoroš (tréner MFK Zemplín Michalovce): „Myslím si, že z našej strany je to zaslúžené víťazstvo. Prvý polčas bol veľmi dobrý. Vytvorili sme si dostatok šancí. Škoda, že sme nepridali ešte jeden gól. Napriek tomu, bolo to výborné. Takto nejako by sme sa chceli prezentovať. V druhom dejstve sme neboli tak dominantní ako v prvom. Možno sa pod to podpísala ťarcha predchádzajúcich výsledkov. Chceli sme si veľmi pripísať tri body. Zväzovalo nám to nohy. Výkon nebol ideálny. Napriek tomu, šance na góly sme mali. Stálo pri nás i šťastie, súper si vypracoval dve alebo tri dobré príležitosti. Pre nás sú to veľmi dôležité body. Chlapcom gratulujem.“